plen

 

 

GO Model Canvas Logo New

business design

Wsparcie dla liderów i zespołów działających
w zmiennym i nieprzewidywalnymw środowisku (VUCA)

 

Zobacz więcej

 


 

GO Model Canvas Agile Designing Strategy

Zwinne Projektowanie Celów

Zobacz więcej

GO Model Canvas Extreme Designing Strategy

Ekstremalne Projektowanie Strategii

  Zobacz więcej

GO Model System 1

System Zarządzania przez Cele

Zobacz więcej

Samples & Examples

To strona inspiracji , wiedzy i konkretnych rozwiązań

W tym miejscu znajdziesz "próbki i przykłady" modeli celów przygotowane przez menedżerów, trenerów, coachów, konsultantów, project managerów oraz osoby indywidualne. Jeśli stoisz przed wyzwaniem związanym z realizacją określonego celu mamy nadzieję, że właśnie w tym miejscu znajdziesz inspirację i wsparcie do jego realizacji. Autorzy modeli są otwarci na zapytania i wspólpracę. Oczywiście jeśli wolisz możesz skorzystać z modelu jedynie jako inspiracji.

Prezentowane modele celów są tworzone w dwóch obszarach:

  • For Business – obszar związany z szeroko rozumianymi celami biznesowymi.
  • For Life – obszar związany z rozwojem i doskonaleniem w życiu osobistym.

Jeśli wśród zaprezentowanych modeli nie znajdziesz takiego, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, możesz zgłosić zapotrzebowanie na zaprojektowanie modelu dla konkretnego celu. Jeśli ktoś podejmie się jego wyzwania, wówczas jego propozycji będzie opublikowana w naszym serwisie. W opisie poszczególnych modeli są udostępnione dane kontaktowe do ich autorów, jeśli chcesz możesz się z nimi skontaktować bezpośrednio lub za naszym pośrednictwem.

GO Model Canvas - wartość modelu celów

Dlaczego warto skorzystać z modelu celów? Po pierwsze dlatego ponieważ zawierają praktyczną wiedze osób, które doświadczyły ich realizacji. Potrafią nie tylko określić cele, ale również zaplanować i realizować inicjatywy/projekty wspierające ich osiagnięcie. I to co najważniejsze! Moższesz po prostu "podłączyć się" do modelu i szybko zacząć realizację zapisanych w nim celów (Plug & Play).

Z modelu warto skorzystać kiedy:

  • zależy ci na szybkim przygotowaniu planów strategicznych
  • określeniu nowych celów dla firmy lub zespołu lub
  • zaplanowaniu celów w obszarze rozwoju osobistego

W modelu celów znajdziesz nie tylko cel główny, czynniki sukcesu oraz stworzone na ich podstawie cele pośrednie, ale także wskaźniki (KPI), które pokażą czy robisz postępy w ich realizacji. W modelu, możesz znaleźć także określone inicjatywy wspierające realizację poszczególnych celów - jeśli autor koncepcji zdecydował się na ich opublikowanie. Inicjatywy dają odpowiedź na pytanie "Jak?" zrealizować dany cel. Jeśli chcesz skorzystac z kilku modeli i zbudować z nich strategię, łatwo możesz je integrować. Realizując cele, możesz także zastsować zasady "zwinnego zarządzania" tworzące warunki do elastycznego rozwoju. 

Jak czytać model celów

Jak czytać model celów

 

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o  GO Model Canvas - zamów bezpłatny rozdział prezentacyjny naszego eBook'a. Znajdziesz w nim kilka waznych informacji dotyczących idei i jej zastosowania

Modele sa tworzone w ramach pierwszej edycji projektu Plug & Play.Projekt ruszył 1.05.2016 więc jesteśmy na początku drogi. Zagladaj regularnie na nasza stronę i poszukuj nowości lub zamów Newsletter i otrzymuj na bieżaco informacje o ciekawych propozycjach i rozwiązaniach.

 

 

 

 

 

Drukuj E-mail